Факультет історії, бізнес-освіти та права

Постійне посилання на фондhttps://dspace.cusu.edu.ua/handle/123456789/9

Переглянути

Результати пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Ескіз
    Документ
    Философско-правовая концепция М. Сперанского и ее влияние на перспективы развития современного международного политического сообщества
    (2017) Харченко, Сергій Петрович; Kharchenko, Sergej
    (ua) У статті проводиться соціально-філософський аналіз особливостей впливу класичної філософсько-правової моделі розвитку світового політикуму на міжнародні відносини. Феномени права, міжнародного права розглянуті в контексті моральних імперативів і представлені в численних історико-філософських наративах. Такий підхід зумовлений тим, що сучасний світ швидко міняється, однак класичні вчення залишаються незмінними.
  • Ескіз
    Документ
    Georg Hegel’s “philosophy of science” as a methodology for researching socio-historical processes
    (2020) Харченко, Юлія Володимирівна; Стежко, Зоя Василівна; Шалімова, Наталія Станіславівна; Kharchenko, Julia Volodymyrivna; Stezhko, Zoya Vasylivna; Shalimova, Nataliia Stanislavivna
    (ua) У статті аналізується філософська концепція Г. Гегеля як система доказових знань, які базуються на раціональному осмисленні дійсності, та як система принципів і категорій із методологічними можливостями в області філософії науки, зокрема історії. Актуальність теми визначається необхідністю пошуку рішення тисячолітньої проблеми закономірностей у соціально-історичних процесах та надання історії статусу науки. Метоюстатті є внесення посильного вкладу у визначення методологічних можливостей філософської концепції Г. Гегеля в поясненні, передбаченні та прогнозуванні соціально-історичних процесів – у контексті раціональної епістемології. Методи та результати дослідження. Методологією є принципи, категорії та методи раціональної філософії – сходження від абстрактного до конкретного, єдності історичного та логічного, а також загальнонаукові методи – аналіз та синтез, індукція та дедукція, порівняльний аналіз, узагальнення, абстрагування. Представлено глибинну внутрішню логіку взаємопереходів філософських категорій концепції Г. Гегеля, яка визначає рух абстракції від початкової раціоналізації розмаїття конкретних історичних подій до розуміння їхньої глибинної цілісності та каузальності. Обґрунтована можливість формування загальних законів історії, проте: 1) лише в історико-філософському дискурсі; 2) лише у прийнятних рамках багатозначності (із визнанням принципової неможливості повної раціоналізації історичних подій). Проаналізовано причини, що знижують практичну ефективність імплементації методологічних вимог. Робиться висновок про необхідність переорієнтації державної політики на повагу до філософської методології. Розглянуто специфіку розуміння Г. Гегелем свободи й історичної необхідності та їхній вплив на формування загальних законів історії. Визначено місце та роль ірраціональних суб’єктивних чинників постмодернізму в «канві» пізнання законів суспільного розвитку. Проілюстровано ефективність методологічних вимог філософії Г. Гегеля в галузі історії на прикладі діалектики кількісних та якісних змін.
  • Ескіз
    Документ
    Умови справедливості кримінального судочинства
    (ТОВ«Полімед-Сервіс», 2017) Зеленський, Сергій Миколайович
    (uk) Стаття присвячена дослідженню справедливості в кримінальному правосудді. Необхідність такого дослідження обґрунтовується дією однієї з основоположних засад кримінального провадження та права людини на справедливий суд. У зв’язку із занепадом гуманістичних ідей, поглядів в суспільстві і праві, з’являється скептичне ставлення і до можливого досягнення справедливості в кримінальному провадженні. Однак, гносеологічна природа кримінального процессуального права дозволяє засаді справедливості і сьогодні проявляти свої неабиякі властивості в забезпеченні прав людини, встановленні рівного і неупередженого ставлення до людей. Рівність перед законом і судом в кримінальному правосудді при наявності достовірних доказів, отриманих в передбаченому законом порядку, сприяє справедливому і законному вирішенню кримінальної справи по суті. Концепт справедливості в кримінальному процесі означає впорядкованість, законність, сприяє зміцненню правових основ держави.
  • Ескіз
    Документ
    Особливості уроку як форми організації компетентнісного навчання правознавства
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2014) Рябовол, Лілія Тарасівна
    (uk) У статті встановлено особливості уроку як форми організації компетентнісного та діяльнісного навчання правознавства; охарактеризовано урок як підсистему цілісної системи навчання правознавства; з’ясовано вимоги і класифіковано уроки правознавства з позицій компетентнісного підходу; визначено специфіку практичного заняття та інтерактивного уроку як форм компетентнісного навчання правознавства. Keywords:
  • Ескіз
    Документ
    Умови та чинники доведення доведення до самогубства в Україні
    (Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, 2013) Культенко, Олександр Володимирович; Kultenko, Alexander
    (uk) Досліджено питання впорядкування вітчизняного законодавства щодо самогубства, здійснено його порівняльний аналіз з законодавством Франції. Освітлено заходи протидії самогубствам в Індії та Сінгапурі. Запропоновано: дотримуватися пропорційності в порядку роботи у Верховній Раді України із проектами законів, внести зміни до ст. 120 Кримінального кодексу України, додати до Кримінального кодексу України статтю «Спроба самогубства», скасувати Постанову Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 р. N 1232.
  • Ескіз
    Документ
    Working experience of educational activities in the heritage of A. S. Makarenko
    (КДПУ ім. В. Винниченка, 2013) Vladimirova, Valentina Ivanivna; Владимирова, Валентина Іванівна
    (UA) У статті акцентується увага на морально-правові аспекти виховання в педагогічній діяльності А. С. Макаренка.